Pomysł powsta­nia sto­wa­rzy­sze­nia Wolna Wola rodził się w naszych gło­wach od daw­na. Od kilku lat spa­ce­ru­jąc uli­cami dziel­ni­cy, czu­li­śmy zakło­po­ta­nie i pustkę w momen­cie, gdy myśle­li­śmy o pro­ble­mach widocz­nych na obsza­rze potocz­nie nazy­wa­nym „Starą Wolą”, a który jest ser­cem dziel­ni­cy, jest dla nas wizy­tów­ką. Widzie­li­śmy, jak z roku na rok nie prze­pro­wa­dza się w oko­licy żad­nych inwe­sty­cji, zapo­mina o miesz­kań­ca­ch. Taki trwa­jący stan mara­zmu dopro­wa­dził do tego, że wszy­scy miesz­kańcy poza­my­kali się w swo­ich doma­ch, prze­stali wal­czyć o swoje pra­wa, prze­stali ocze­ki­wać zmian na lep­sze. Dla kilku z nich prze­ło­mem w takim podej­ściu do powyż­szych pro­ble­mów stała się nie­lo­giczna i absur­dalna budowa poli­gonu dla Muzeum Broni Pan­cer­nej i zwią­zana z nią wycinka ponad 7300 drzew. Powie­dzie­li­śmy wspól­nie dość. Tu pierw­szy raz gło­śno krzyk­nę­li­śmy NASZE STA­NOW­CZE NIE!

Zro­zu­mie­li­śmy, że jako miesz­kańcy ponow­nie musimy się zin­te­gro­wać, wspie­rać i razem zadbać o naszą dziel­nicę Wolę. W ten spo­sób pod koniec grud­nia powo­ła­li­śmy nasze Sto­wa­rzy­sze­nie Wolna Wola. Wyzna­czy­li­śmy sobie ambitne cele, które brzmią następująco:

  1. Ochrona mieszkańców przed hałasem i zubożeniem zieleni.
  2. Zapobieganie sytuacjom, w których interesy gospodarcze byłyby w konflikcie z poszanowaniem środowiska przyrodniczego i wolą mieszkańców.
  3. Ochrona interesów mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa, komfortu życia oraz dbanie o estetykę najbliższej okolicy.
  4. Zapobieganie sytuacjom związanym z rozwojem dzielnicy, które byłyby sprzeczne z zasadami zrównoważonego rozwoju.
  5. Prowadzenie rozmów i szukanie rozwiązań w sytuacjach konfliktowych związanych z realizowanymi przedsięwzięciami.
  6. Podejmowanie inicjatyw zmierzających do zminimalizowania niekorzystnych skutków inwestycji, które są planowane, prowadzone lub już funkcjonują.
  7. Integracja mieszkańców.
  8. Pobudzanie środowiska lokalnego do działania na rzecz mieszkańców.
  9. Edukacja i budowanie świadomości społecznej w zakresie przeprowadzanych inwestycji.
  10. Prowadzenie działań zmierzających do powstania nowych nasadzeń zieleni w dzielnicy.
  11. Poprawa jakości infrastruktury drogowej w dzielnicy oraz polepszenie oznakowania drogowego w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańców.
  12. Edukacja w zakresie funkcjonowania ośrodków miejskich i podmiejskich.

Sza­nowni Państwo!

Będzie dla nas wiel­kim zaszczy­tem, jeżeli Pań­stwo zosta­nie­cie sym­pa­ty­kami naszego Sto­wa­rzy­sze­nia. Ze swo­jej strony obie­cu­je­my, że zro­bimy wszystko co w naszej mocy, aby miesz­kańcy ponow­nie byli dumni z naszej dzielnicy.

Od teraz nasze dotych­cza­sowe hasło „NA­SZE STA­NOW­CZE NIE” zmie­niamy na:

Nie pytaj, co Wola może zrobić dla Ciebie — pytaj, co Ty możesz zrobić dla Woli.

Aby zostać Sym­pa­ty­kiem Sto­wa­rzy­sze­nia - wypeł­nij formularz. Zapra­szamy także na naszego Facebooka.

Z pozdrowieniami

Sto­wa­rzy­sze­nie Wolna Wola

Dołącz do nas